Araştırmalar

Taklit Etmeyin     

DS Laboratories’in varoluş nedeni ve kurumsal felsefesini oluşturan bu söz, bizleri yeni ürünleri araştırıp, geliştirmeye ve gözlerimizi inovasyonun en ileri ufuklarına yöneltmeye teşvik ediyor. DS Laboratories’de üretilen her ürün, gerçek bir inovasyondur ve sanki hep yeniden başlıyormuşçasına coşkuyla sürdürdüğümüz ürün geliştirme sürecinin bir sonucudur.

e8ae63cb-bbac-43ee-90cb-f0e7ff993331

DS Laboratories’in asıl işlevi, en son teknolojileri kullanıma sunmak ve en son nutrasötik klinik araştırmaları; maksimum etkililik, güvenlik ve müşteri mutluluğuyla birleştirecek çözümler yaratmaktır. Size özel sorunlar için gerçekten anlık ve etkili sonuçlar elde etmeyi amaçlıyoruz. DS Laboratories ürünleri, sözünde durur ve anında çarpıcı sonuçlar üretir.

İlaç ve kozmetik sektörlerinde hâlihazırda kullanılan her nevi aktif maddenin etkisini geliştirici onlarca klinik çalışmayla ispatlanmış lipozom teknolojisinin (DS Laboratories  nanozomları) geliştirilmesinde öncü  konumundayız. Temel aktif bileşenlerin taşıyıcı maddesi olarak iş gören bu teknoloji, aktif bileşenlerin performansında büyük bir artış sağladı. Biyo-kimya alanında varılan son noktayı oluşturan bu büyük gelişim, sektörü bir anda etkisi altına aldı. Lipozom teknolojisi, konsantrasyonda herhangi bir artışa gerek duyulmaksızın aktif bileşenlerin etkililiğini güçlendiriyor. Bu da, daha hızlı ve daha köklü biçimde sonuç elde edilmesini sağlayacak.

 

 

 

 


AKILLI BİR KOZMETİK: Nanozomlar    

DS Laboratories ürünlerinde, maddelerin “nakledilmesini” sağlayan en ileri teknolojilerden yararlanılır: Özellikle maddeler ve aktif bileşenler, belli bir işlev için önceden planlanmış programı takip edecek şekilde nakledilir. DS Laboratories’in organik mikro kürecikleri, emilim derecelerini belirleyebilmemize olanak veren bir biçimde tasarlanarak, aktif bileşenlerin cilt içine istenilen derinlikte nüfuz etmesini sağlar. Bu mikro-kürecikler, cilt tarafından emildikçe, cilt içindeki enzimler tarafından sindirilen kapsüller, içerdikleri maddeleri aşamalı ve programlı bir biçimde salgılarlar.

1960’larda keşfedilen lipozomlar, o zamandan bu yana farklı alanlarda etkin biçimde kullanılmaktadır. Lipozomların uygulama alanları, kozmetikten, kanser ilaçlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede yer almaktadır. Ancak, bu çarpıcı madde, daha ilk günden bugüne kadar ciddi bir dezavantaja sahiptir: Lipozomlar, stabil olmayan özellikleri nedeniyle ve kolayca parçalanıp çözelme eğiliminde oldukları için, bu teknolojiden ancak marjinal sayılabilecek küçük faydalar elde edilebilmektedir.

Kozmetik ürünlerde sıkça bulunan geleneksel lipozomların aksine, DS Laboratories’in “nanozomları”; oda sıcaklığında yüksek stabiliteye, yüksek konsantrasyona ve birim hacim başına yüksek yoğunluğa sahiptir. Bu sayede de, diğer cilt bakımı teknolojilerine nazaran daha yüksek konsantrasyonda aktif bileşen kapsüllenebilmekte ve daha iyi bir etkililik elde edilebilmektedir.

 

268389_467009176657698_1698066090_n

 

DS Laboratories’in nanozomlarının geleneksel lipozomlara göre üstün yönlerinden bazıları aşağıda sıralanmıştır:

  • Dondurma işlemi gerektirmeksizin, oda sıcaklığında tam stabil kalabilir.
  • 40° C’ye kadar oksitlenmez.
  • Geniş pH formülasyonu aralığında (4-9 arası) uygulanabilir.
  • Birim hacim başına 1.000 ilâ 10.000 partikül içerir.

En iyi kalitedeki doğal aktif birleşenlerle birlikte kullanılan bu son derece ileri nakil sistemi, son derece çarpıcı ve etkin sonuçlar verir. Bu teknoloji sayesinde, DS Laboratories, dermatoloji alanında inovasyonun öncü kuruluşu konumundadır.