DsTurkey Blog

Makyaj fırçalarınızı nasıl temizlersiniz?

Makyaj fırçalarınızı nasıl temizlersiniz?
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Makyaj fırçalarınızı her 7-10 günde bir yıkamak zararlı bakterilerden kurtulmak için iyi bir fikirdir.

Kirli makyaj fırçalarınızı temizlemeden kullanmak cilde zarar verebilir. Ürün kalıntısı, kir ve yağ toplanmasına ek olarak, makyaj fırçaları bakteri için üreme alanıdır. Bu, cildinizi tehlikeye atabilir. Kirli makyaj fırçaları, mantar enfeksiyonu, E. coli veya staph enfeksiyonu gibi bir enfeksiyona neden olabilir… Bu çok ciddi sonuçlara sebep olabilir.

Cildinizi korumak ve makyaj fırçalarınızda kalan zararlı bakterilerden kurtulmak için fırçalarınızı her 7-10 günde bir yıkamak iyi bir fikirdir.

Makyaj fırçalarınızı temizlemek için dermatologlar aşağıdaki önerileri tavsiye etmekte:

  1. Kalıntıları gidermek için fırçalarınızın uçlarını ılık suyla yıkayın. Fırça başını tamamen suya batırmayın. Sonuçta fırça kafasını tutamağa bağlayan yapıştırıcı çözünebileceği için sadece fırça kıllarını temizlediğinize dikkat edin.
  2. Bir kaseyi ılık su ve bir çorba kaşığı yumuşak bir şampuan ile doldurun. Düz sabun ve su kullanarak kıllarını durulayabilirsiniz.
  3. Makyaj Fırçanızın ucunu kaseye yerleştirin. Fırça ucuna avucunuzun içinde masaj yapabilirsiniz.
  4. Fırça uçlarını musluk altında durulayın.
  5. makyaj fırçanız temizlenene kadar şampuanlamaya ve fırçayı durulamaya devam edin.
  6. Temiz ve kuru bir kağıt havluyla fazla nemi sıkarak alın.
  7. Kurulamak için fırçalarınızı düz bir şekilde , kenarından bir havluya suyu akacak şekilde yerleştirin. Fırçalarınızı bir kapta dik olarak kurutmayın! Bu, suyun tutamağa akmasına ve fırça kıllarını tutan yapışkanın gevşemesine sebep olur.

Cilt enfeksiyonlarının arttığı bir zamanda makyaj fırçalarınızı asla başkaları ile paylaşmayın ve sık sık yıkayın. Makyajınızın cilt tahrişlerine neden olduğunu düşünüyorsanız bir dermatolog ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Mükemmelleştirici Cilt Kremi

Ek olarak cildiniz için iyi bir öneri:

Cilt sağlığı ve cilt bakımında Ds Laboratories’in nanoteknoloji ile ürettiği dermokozmetik ürünlerinden:

  • Cildi normal görüntüsüne kavuşturan, ilk kullanımdan itibaren cildin daha sağlıklı, pürüzsüz ve dengeli görünmesini sağlayan yüksek kaliteli bir temizleyici olan Hydroviton.CR,
  • Kadın ve erkeklerde çene altında oluşmuş doku sarkmalarının giderilmesini ve sıkılaşmasını sağlayan Jeli düzenli kullanarak, daha genç ve canlı bir görünüm elde edebileceğiniz Vexum.SL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir