DsTurkey Blog

Nemli ve sıcak havalarda saç şekillerimizi nasıl koruruz?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Nemli havalar için saç şekillendirme önerileri!

Nemli ve sıcak hava özenle şekillendirdiğiniz saçlarınızın baş düşmanı! Sizler için nemle savaşmanın en etkili yöntemlerini araştırdık…

frisuren-wellen-strand-look-haare-offen-natuerlicher-look-einfach

Saçlarınızı doğal haliyle bırakmayı tercih etseniz bile havadaki nem saçınızı mahvedebilir. Nemli ve sıcak havalarda elektriklenen ve çılgına dönen saçlarınızla mücadele etmenin pratik yöntemlerini araştırdık. İnatçı saç tellerinize zorlu hava koşullarında nasıl hükmedeceğinizi öğrenin ve dilediğiniz saç modelini sorunsuz uygulayın. İşte neme ve sıcağa dayanıklı saçların pratik sırları!

Nemli ve sıcak havalarda saçlarınızda mutlaka saç kremi kullanın. Arındırıcı şampuanlar kullanmak nemli havalar için etkili bir fikir olsa da saç kremi mutlaka uygulamanız gereken bir ürün. Saç derinizin yağlı ya da kuru olması saç kremine ihtiyacınız olmadığını göstermez. Güzel bir saç kremi kullanarak saçlarınızın elektriklenmesini önleyin. Saç kreminizi uygularken saç diplerine değil uçlara doğru bir tarak yardımıyla uygulayın.

frisuren-wellen-volumen-einfach-selbermachen-natuerlich-strand-JLO

Saçlarınızı şekillendirirken ısıtıcılı şekillendiriciler kullanmasanız bile, saçları ısıdan koruyan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Saçları ısıdan koruyan ürünlerin temel fonksiyonu saçlarınızın kurumasını önlemek , ürün bu işlevi yerine getirirken saçlarınızı havadaki nemden de koruyor. Nemli ve sıcak havalarda saçlarınızda kullanacağınız en etkili ürünlerden biri ısı koruyucu ve parlaklık veren ürünler.

Saçlarınızı elektriklenmeye karşı koruyan spreyler nemli ve sıcak havalarda en yakın arkadaşınız olacak! Saçınızdaki elektriklenmeyle mücadele etmek için birçok farklı ürün kullanabilirsiniz ama nemli havalarda saçlarınızda en güzel sonucu serumlar yaratır. Elektriklenme önleyici saç bakım serumlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saç şekillendirici köpük ve kremler, nemli havalarda saçlarınızı ağırlaştırabilir.

statisch-haar

Saç kurutma makinelerine çok dikkat etmesek de doğru tercih her zaman işinizi kolaylaştırır. Saç kurutma makinesi alırken Infrared ısı koruma ve İyon teknolojisiyle üretilen ürünleri tercih edin. Saç kurutma makinenizin elektriklenmeye karşı savaşan gücü rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Kurutma işlemi sırasında saçınıza dokunmamaya dikkat edin. Saçınızı kuruturken ne kadar dokunursanız, elektriklenme ihtimalini o kadar yükseltirsiniz. Elektriklenmeyle savaşan anti-frizz saç kurutma makineleri etkili olsa da, saçlarınızı kuruturken elinizle müdahale etmemelisiniz.

Saçlarınızı tamamen kurutmadan sokağa adım atmak tam bir delilik! Nemli havalarda saçlarınızı tamamen kurutmalı ve oda sıcaklığına kadar soğumasını beklemelisiniz. Saçlarınızı kuruturken son aşamayı saç kurutucusunun soğuk hava moduyla yapmalısınız. Saçlarınızı kurutup bir yana ayırırken mutlaka kurutma makinasını, soğuk hava üfleyen modu ayarlayın.

images9I42FD42

At kuyruğu ve örgülü saç modelleri nemli havalar için ideal saç modelleri. Saçlarınızı şekillendirirken inatçı saç tellerinizi yatıştırmak için saç waxlarından kullanın. Wax çubukları kullanarak saç çizginizdeki çıkıntı saçları ve örgülerinizden taşan saç tutamlarını düzenleyebilirsiniz. Eğer saçınızın doğal kıvırcık görünümünü kullanmak istiyorsanız wax yerine saç köpüğü kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir