DsTurkey Blog

Cildimiz neden yaşlanır?

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

yaşlanma

Cilt altında yağ dokusunda meydana gelen kayıplar nedeniyle, göz dudak ve burun çevresinde derin kırışıklıklar oluşurken, yanak ve gıdı bölgesinde ise sarkmalar meydana gelir. Cilt altı yağ dokusunun kaybı, cildin dolgun ve bakımlı görüntüsünün de kaybına sebebiyet verir. Bu durum özellikle yanaklar ve dudaklarda son derece belirgin bir şekilde seyreder.

Ancak yaşlanma sürecinin başlaması ve hızı her insanda aynı değildir. Çünkü her insanın genetik yatkınlığı, yaşam biçimi ve dış ortamdan etkilenme düzeyi farklıdır.

Cildinizin yaşlanmasını durdurmak için ne yapmalı?

Cildimizde yıllar ile birlikte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerini yavaşlatmak için, yaşlanmaya neden olan hem iç faktörlere, hem de dış faktörlere karşı önlem almak gerekmektedir. Cildimizin doğal yaşlanma sürecini hızlandıran dış koşullara karşı önlem almak, yaşlanma belirtilerini minimize ederken, sürecinde daha yavaş ilerlemesini sağlayacaktır. Cilt yaşlanmasının sebeplerinden biri olan güneşin zararlı UV ışınlarına karşı, yüksek koruma faktörlü güneş koruyucular kullanmak, cildin nem dengesini koruyacak, zararlı kimyasal içermeyen nemlendiriciler kullanmak, egzersiz yapmak, cildi temiz tutmak, düzenli olarak cilt yapınıza uygun bakım yaptırmak, yaşlanmaya neden olan dış faktörlere karşı cildimizi koruyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir