DsTurkey Blog

Saç çıkaran solüsyon saç çıkarır mı?

Saç çıkaran solüsyon saç çıkarır mı?
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Saç çıkaran solüsyon, saç serumu, saç çıkaran losyon veya saç çıkaran serum olarak tabir edilen saç spreyleri için sorulması gereken asıl soru: "Saç serumu nasıl yapılır?" olmalıdır.

Saç çıkaran solüsyon diye tabir edilen ürünler, saç dökülmesi sorunuyla ilgili olarak hemen hemen herkesin belli dönemlerde yaşadığı sorunlara çare olmak üzere tasarlanmıştır.

Saçın periyodik olarak dökülmesinin yanı sıra çeşitli sebeplerden dolayı yaşanan saç dökülmesi ciddi problemler yaratır.

Saç dökülmesi sebepleri

Saç dökülmesine; genetik faktörler, deri problemleri, yanlış beslenme, vitamin ve mineral eksikliği, hormonal sorunlar, bazı iç hastalıkları ve kullanılan ilaçlar, kemoterapi süreci, deri hastalıkları, stres ve depresyon, kozmetik etkenler şeklinde örnekler verebiliriz.

Saç dökülmesi erkek hastalarda fazla!

Genellikle saç dökülmesi sorunu erkeklerde, kadınlara oranla daha fazladır.

Saç, dış görünümün en önemli unsurudur. Boyatırız, fön çektiririz, bağlarız, şekillendiriciler kullanarak çeşitli işlemler yapabiliriz. Hatta yüz hatlarımıza uygun kesimler yaptırarak en uygun tarzı yakalamaya çalışırız.

Gördüğünüz gibi saç olunca birçok işlem yapabiliriz.

Peki ya saç yoksa !!!

Saç dökülmesi hangi yaşta olursa olsun birçok kişinin özgüven kaybetmesine sebep oluyor.

Özellikle dökülmenin fark edilmesiyle birlikte kişide takıntı haline gelebiliyor.

Saç serumu saç çıkarır mı ?

Bu noktada saç serumu, saç çıkaran losyon veya saç çıkaran serum olarak tabir edilen saç spreyleri için sorulması gereken asıl soru: saç serumu nasıl yapılır, olmalıdır. Çünkü saç serumu saç çıkarır mı, sorusunun cevabı için nanoteknoloji ile üretilen dermokozmetik ürünlerin fizyolojik olarak sağlayabileceği etkinliği anlayabiliriz. Böylelikle; saç dökülmesi nasıl önlenir bağlamındaki saç çıkaran solüsyon kavramı gerçek zeminine oturacaktır.

DS Laboratuvar uzmanları, yaptığı klinik çalışmaları sayesinde saç dökülmesine karşı Spectral DNC/N ile Nanoxidil formülasyonu geliştirmiştir.

Saç çıkaran solüsyon DHT hormonunu bastırır.

Bu sayede; saç seyrelmesi, saç dökülmesi ve saç incelmesi ile yakından ilgili olan DHT (erkeklik hormonunu) bastırır. Erkeklerde olduğu kadar, bayanlarda da görünen saç kayıplarında ve androgenetik (erkek tipi kellik) saç dökülmesi bağlamındaki kayıpların optimum düzeye indirgenmesi ve yeni saç oluşumunu desteklemesi, saç çıkaran solüsyon olma özelliğini Nanoxidil formülasyonu ile gerçekleştirmektedir.

Saç solüsyonu

Nanoxidil’i tanımlayacak olursak;

  • Saç folikülü hücrelerinin saçın büyüme evresine (anajen evre) geçişi için uyarır,
  • Dinlenme evresindeki (telojen evre) folükülleri anajen evreye geçişi için uyarır,
  • Androjen hormonunun baskın olduğu metabolizmaları ve bu metabolizmaların saç folikülleri üzerindeki olumsuz etkisini baskılar.

Saç serumu Spectral DNC-N nasıl sonuç verir?

Saç çıkaran solüsyon Spectral DNC-N içeriğinde kullanılan etken maddeler birbirini tamamlayıcıdır ve etkisini 12 saate kadar korur.

Nanoxidil: Kafa derisindeki tepe bölgede dökülen saç foliküllerin güçlenmesine neden olur.

Aminexil: Saç kökünü yapılandırır. Yeni saç oluşumu için saç köklerini ve saç derisini besler. Folikül çevresindeki kolajen sertleşmesini engeller.

Adenosine: Hücre içi biyokimyasal reaksiyonlar için gereken kimyasal enerjiyi taşır. Köklerin aktivitesini arttırır. Kan akışını hızlandırır. Besin ve oksijenin hücrelere taşınmasını kolaylaştırır.

Procyanidin B2 Elma Polifenolü: Yeniden saç gelişiminde yoğun fark edilebilir şekilde etkilidir.

Bakır Peptit: Doku zedelenmesinden sonra oksidatif hasarı engelleyen, güçlü doku koruyucu anti- enflamatuar etken. Saç dikimi başarısı, saç folikülü büyüklüğünde artış. Saç gelişimine destek sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir