DsTurkey Blog

Saç dökülmesi için minoksidil sprey yerine…

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Minoksidili bıraktığı anda, hastada reaktif saç dökülmesi görüyoruz!

Saç dökülmesi olan kişilerde kullanılan spreyler var ya da saç ekiminden sonraki süreçte önerilen spreyler var; dolayısıyla saç spreyleri var piyasada. Bunların hangisini tercih etmeliyiz, nasıl tercih etmeliyiz, kriterlerimiz ne olmalı? Bu tabiî hekimden – hekime çok değişiklik gösterebiliyor.

Ben, tercih olarak; saçın ekiminden sonra ya da dökülme esnasında iki çeşit sprey tercih ediyorum?

  • Bir tanesi; O bölgenin… Saçlı bölgenin, ekim yapılan ya da dökülen bölgenin kanlanmasını artıran spreyler. Bu bağlamda hakikaten orada vazodilatasyon yaptığını bildiğimiz, lokal kanlanmayı artırdığını bildiğimiz bir grup spreyimiz var.
  • Bir de; bir grup spreyimiz var ki bunların içinde nanoksidil var… Ben, bunu çok kıymetli buluyorum. Çünkü yıllardır piyasada bilinen bir “minoksidil” furyası var.

Minoksidil sprey bırakıldığı anda…

Minoksidil, evet kanıta dayalı olarak saç dökülmesini azaltığını bildiğiniz bir sprey ama minoksidili bıraktığı anda, hastada reaktif saç dökülmesi görüyoruz.

Daha yoğun bir saç dökülmesi şikayeti …

Eskisinden daha yoğun bir saç dökülmesi şikayetiyle hasta geliyor. O yüzden nanoksidil içeren, yani minoksidilin milyon kat daha azını içeren spreyler kullandığımızda; aynı etkinliği yan etki olmaksızın, yani reaktif saç dökülmesi olmaksızın elde ediyoruz.

Son model teknoloji saç spreyi …

Spectral.DNC-N Çığır Açan Saç Destek Sistemi, Topikal Solüsyon - Saç Dökülmesine karşı ve saç bakımı için

Bu nedenle, nanoksidili, bu bağlamda piyasada var olan tek nano sprey diye isimlendirdiğim (SPECTRAL)DNC-N SPREY’i ben hastalarıma çok güvenle tavsiye ediyorum ve uygulandığında, düzenli kullanıldığında çok iyi sonuçlar alıyoruz.

Sabah – akşam günde en az 7 – 8 püskürtmeyle ve yapılan masajla; hem donör bölgenin çok daha güçlü olmasını, hem ekilen bölgedeki köklerin çok daha iyi beslenmesini sağlıyoruz.

DNC-N’i sıklıkla reçete ediyorum!

Üstelik DNC-N SPREY’in içinde; hem nanoksidil var, hem amineksil var, hem copper peptide (bakır peptit), hem nanosome teknolojisiyle (son model teknolojiyle) üretildiği için ciltten emilip, saç köklerine nüfuz etme olasılığı çok yüksek olan bir sprey. Ve ben, eski bir ilaç sektörü yönetici olarak da ürün seçerken; etkinliğine, içindeki maddelere, teknolojik olarak en son yöntemlerin kullanıp kullanılmadığına çok dikkat etmeye çalışıyorum. Bu bağlamda da DNC-N’i sıklıkla reçete ediyorum.


Dr. Handan Köksal Kimdir? / Dünya çapında tanınan pek çok merkez ile olan güçlü iletişimini kendi saç sağlığı ve saç ekimi eğitimleri ve ekibinin gelişmesi için değerlendirmiştir. 2012-2015 yılları arasında Medient KBB cerrahi dal merkezinde kurucu ortak olarak görev almış olan Dr. Handan Köksal 2014 yılında İstanbul Hair Institute ve 2016 yılında da Aesthetic Surgery İstanbul sağlık turizm portallarını yönetmeye başlamıştır. Tamamı

One Response to Saç dökülmesi için minoksidil sprey yerine…

  1. Pingback: Saç dökülmesine karşı tedavi yöntemleri - DSTurkey Blog - Saç bakımı ve kişisel sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir