DsTurkey Blog

Saç dökülmesine karşı şampuan seçimi

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bizim böyle bir yasaklar listemiz var... Önce onu anlatıyoruz hastalarımıza. Diyoruz ki; paraben içeren, cildinize zarar verebilen... Sülfat içeren şampuanları lütfen kullanmayın!

Bir hekim olarak; saç dökülmesi için kliniğimize başvuran hastalar, doğal olarak bize çok sıklıkla şu soruyu soruyorlar: “Hangi şampuanı kullanmalıyım?”

Saç dökülmesine karşı hangi şampuan?

Biz de onlara soruyoruz: “Hangi şampuanı kullanıyorsunuz, ne yapıyorsunuz?” diye.

Bizim böyle bir yasaklar listemiz var… Önce onu anlatıyoruz hastalarımıza. Diyoruz ki; paraben içeren, cildinize zarar verebilen… Sülfat içeren şampuanları lütfen kullanmayın! Çünkü bunların verdiği zararları biliyoruz ya da piyasada, şu anda marka ismini telaffuz etmek istemedim ama “Saç dökülmesini engelliyorum” denilen şampuanların içinde hastalara zarar veren etken maddeler de olabiliyor.

Doğayla dost olan şampuanları tercih edin

Bu bağlamda, ben hep onu diyorum: mümkün olduğunca doğal kullanın, mümkün olduğunca doğayla dost olan şampuanları tercih edin. Doğal sabun da kullanabilirsiniz; eğer saçınızın yapısı buna uygunsaRevita ve Revita.Cor

Ama ben dünyadaki önemli laboratuvarlardan biri olarak görüyorum (saç üzerine yapılan çalışmaları sebebiyle) DS LABORATUVARLARINI ve bu bağlamda uluslararası bütün önemli kuruluşlardan da onayı olan DS LABORATUVARLARININ şampuanlarını önerebiliyorum.

Revita’dan çok memnunum…

REVİTA şampuanından çok memnunum. Yine REVİTA’nın, REVİTA.COR saç kreminden de saç derisi ile ilgili sorun olan hastalarımda çok iyi sonuç alıyorum.Dr. Handan Köksal Kimdir? / Dünya çapında tanınan pek çok merkez ile olan güçlü iletişimini kendi saç sağlığı ve saç ekimi eğitimleri ve ekibinin gelişmesi için değerlendirmiştir.

Dr. Handan Köksal Kimdir? / Dünya çapında tanınan pek çok merkez ile olan güçlü iletişimini kendi saç sağlığı ve saç ekimi eğitimleri ve ekibinin gelişmesi için değerlendirmiştir. 2012-2015 yılları arasında Medient KBB cerrahi dal merkezinde kurucu ortak olarak görev almış olan Dr. Handan Köksal 2014 yılında İstanbul Hair Institute ve 2016 yılında da Aesthetic Surgery İstanbul sağlık turizm portallarını yönetmeye başlamıştır. Tamamı

One Response to Saç dökülmesine karşı şampuan seçimi

  1. Pingback: Saç dökülmesine karşı tedavi yöntemleri - DSTurkey Blog - Saç bakımı ve kişisel sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir