DsTurkey Blog

Saç dökülmesine karşı tedavi yöntemleri

Saç dökülmesine karşı tedavi yöntemleri
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Hidrotestosteron hormonuna karşı savaş açabiliyoruz, lokal spreylerle... Üçlü kombinasyon tedavisi bence saç dökülmesine karşı bizim kliniğimizde fark yaratan uygulamalar... Dr. Handan Yavuz Köksal cevapladı.

Dr. Handan Yavuz KÖKSAL / Saç dökülmesine karşı tedavi yöntemleri

Saç dökülmesine karşı tedavi yöntemleri… Aslında burada, ben çok seviyorum, Anadolu’da bir söz var: “Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır!” Her hekimin saç dökülmesine karşı izlediği tedavi protokolleri farklılık gösterir.

Saç dökülmesine karşı “check-up

Tabii ki ortak noktalar vardır ama ben, biraz daha kendi yöntemimden bahsetmek istiyorum.

Ben, saç dökülmesi şikayetiyle gelen her hastada öncelikle detaylı bir “saç check-up” yapmayı tercih ediyorum

Ve bu tahlil sonuçlarından sonra (analizden sonra) hastama ağızdan destek tedavisi başlıyorum (lokal destek tedavi başlıyorum). Bir de, tabii ki girişimsel… İğneyle “dermapenle uyguladığım” elektro operasyonla PRP, Mezoterapi gibi ya da kök hücre tedavileri gibi böyle geniş kapsamlı olaya bakıyorum.

Saç dökülmesine karşı “Güçlü saçlar için!”

Kombinasyon tedavilerinin yararına çok inanıyorum. Sadece PRP, sadece mezoterapi yerine; vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri güçlü saçlar için, saç dökülmesini engellemek için ağızdan yerine koyup, depolarını doldurmayı çok önemsiyorum.

Saç solüsyonu

Lokal spreylerle, bölgesel saç köklerinin kanlanmasını arttırmayı çok önemsiyorum. Ya da hidrotestosteron hormonuna karşı bir savaş açabiliyoruz, lokal spreylerle. Bu üçlü kombinasyon tedavisi bence saç dökülmesine karşı bizim kliniğimizde fark yaratan uygulamalar.

Stres kaynaklı saç dökülmesine karşı

Saç dökülmesi için hangi şampuan?

Saç dökülmesine karşı şampuan seçimi konusunda ise diyoruz ki; paraben içeren, cildinize zarar verebilen… Sülfat içeren şampuanları lütfen kullanmayın! Çünkü bunların verdiği zararları biliyoruz ya da piyasada, şu anda marka ismini telaffuz etmek istemedim ama “Saç dökülmesini engelliyorum” denilen şampuanların içinde hastalara zarar veren etken maddeler de olabiliyor. / Devamı

Saç dökülmesi için minoksidil sprey yerine…

Minoksidil, evet kanıta dayalı olarak saç dökülmesini azaltığını bildiğiniz bir sprey ama minoksidili bıraktığı anda, hastada reaktif saç dökülmesi görüyoruz… Saç dökülmesi olan kişilerde kullanılan spreyler var ya da saç ekiminden sonraki süreçte önerilen spreyler var; dolayısıyla saç spreyleri var piyasada. Bunların hangisini tercih etmeliyiz, nasıl tercih etmeliyiz, kriterlerimiz ne olmalı? Bu tabiî hekimden – hekime çok değişiklik gösterebiliyor. / Devamı


Dr. Handan Köksal Kimdir?

Dr. Handan Yavuz Köksal Kimdir? / Dünya çapında tanınan pek çok merkez ile olan güçlü iletişimini kendi saç sağlığı ve saç ekimi eğitimleri ve ekibinin gelişmesi için değerlendirmiştir. 2012-2015 yılları arasında Medient KBB cerrahi dal merkezinde kurucu ortak olarak görev almış olan Dr. Handan Köksal 2014 yılında İstanbul Hair Institute ve 2016 yılında da Aesthetic Surgery İstanbul sağlık turizm portallarını yönetmeye başlamıştır. Tamamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir